خانه / گزارش ها / گزارشی از صدای خیابان

گزارشی از صدای خیابان

 

صدای خیابان ابتکار جمعی از فعالان هیپ هاپ کشور بود به اینصورت که رویدادهایی از شاخه های مختلف هیپ هاپ بصورت منظم و هماهنگ در شهرهای مختلف کشور با اهداف مشخص انجام شد.

اما این مجموعه رویدادها در عمل با مشکلاتی زیادی روبرو شد، میتینگ های که در شمال و جنوب کشور تدارک داده شده بود با دخالت ماموران لغو شد یا ناتمام ماند یا به سختی انجام شد.

همینطور همایش تهران با اینکه تمام برنامه ریزی هایش انجام شده و آماده برگزاری بود روز قبل همایش لغو شد، از طرفی هنرمندان گرافیتی به دلیل قیمت بالای اسپری کمی به مشکل خورده اما به هر شکل کار خود را انجام دادند.

یکی از مهم ترین اهداف این رویدادها گسترش فعالیت های جمعی بدون قید و بند توسط هنرمندان و مخاطبان آن در شهر بود تا به این وسیله ضمن توجه به اصالت هیپ هاپ و فعالیت در فضای شهری و خیابان موجب ایجاد همکاری ها و اتحاد بین فعالین هیپ هاپ هر منطقه و در نهایت کشور شود.

فعالیت هایی که موجب پرورش و رشد استعدادها خواهد شد حتی در شهرهای کوچکی که بدلیل محدودیت هایی که دارند فعالین کمتری دارند، ولی تلاش میکنند هیپ هاپ را در شهر خود زنده نگه دارند.

در اینگونه جریان ها حکومت همیشه نقش بازدارنده داشته و سعی کرده هیپ هاپ را در فضای مجازی حبس کند، اما باید دید واکنش فعالین هیپ هاپ به این رویکرد چیست؟ آیا منفعل عمل کرده و دلسرد خواهند شد یا با انجام تدابیری و ایده های جدید به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

در آخر یکی از اتفاقات خوبی که در این جریان افتاد تشکیل گروهی از هنرمندان نوجوان و بسیار با انگیزه در کنار افرادی که سال هاست در هیپ هاپ بدون اینکه منفعتی خاصی داشته باشند و بخاطرعلاقه ای که به این جریان دارند فعالیت میکنند بود، و در نهایت موجب گفتگو و انتقال تجربیات بین افراد گروه شد.

با تشکر از تمام کسانی که در صدای خیابان نقش داشته و تلاش کردند با وجود تمام مشکلات و محدودیت هایی که بوده وظیفه خود را در راستای اهداف مشخص شده انجام دهند.

امید هست با همکاری های بیشتر بین فعالین و گسترش فعالیت ها با ایده های جدید باعث پیشرفت هیپ هاپ کشور شویم.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تیزر و برنامه های صدای خیابان (کلیک کنید)

 

ملایر – همدان

خرم آباد – لرستان

ساری – مازندران

رشت – گیلان

شاهین شهر – اصفهان

چابهار – سیستان و بلوچستان

تهران 

بندرعباس – هرمزگان

 

برای مشاهده ویدئوها و تصاویر بیشتر هشتگ #صدای_خیابان را در اینستاگرام جستجو کنید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *